گلکسی Z فلیپ 5G سامسونگ رونمایی شد

admin دسته‌بندی نشده

سامسونگ یکی از همدستی های پیشرو در بازار گوشی های تاشدنی به حساب می آید و تاکنون دو نوع گوشیتاشدنی روانه ی بازار کرده است. گلکسی فولد که احتمالا استاندارد جدیدش با نام گلکسی Z فولد ۲ بوسیله زودی رونمایی می شود، فرم فاکتوری شبیه بوسیله تاریخ دارد و درمقابل، گلکسی Z فلیپ از فرم فاکتور ویژه ای موسوم بوسیله غلاف صدفی استفاده می کند. چند روز پیش، سامسونگ با اشاعه بیانیه ای مطبوعاتی گفته بود تو مراسم اواسط مرداد آنپکد ۲۰۲۰، پنج ثمر جدید شناساندن می کند. 

از مدت ها پیش، شایعه هایی درباره ی احتمال معرفی کردن معیار 5G گلکسی Z فلیپ شنیده بودیم. از همان ابتدا، شایعه ها می گفتند گوشی متاخر تضاد های چندانی با استاندارد 4G ندارد. درحالی که کم کم خودمان را برای معرفی گوشی در آنپکد آماده می کردیم، سامسونگ با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی رسما گلکسی زد فلیپ فایوجی (Samsung Galaxy Z Flip 5G) را معرفی کرد. گلکسی Z فلیپ 5G تغییرات بسیار کمی درمقایسه با مدل 4G به خود دیده است و از همان فرم فاکتور غلاف صدفی استفاده می کند.

همان طورکه از نامشان برملا است، بزرگ ترین تفاوت بین دو گوشی به شبکه ی 5G مربوط می شود. تو مدل 5G، از تراشه ی اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس کوالکام مصرف شده است که مدتی پیش معرفی کردن شد. اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس مودم 5G مجتمع ندارد؛ بنابراین در گلکسی Z فلیپ 5G، از مودم مجزا استفاده شده است. این خراش ی درفش دار نخستین تراشه ی موبایلی دنیا است که به سرعت کلاک بالای ۳ گیگاهرتز دسترسی پیدا می نرم/ یک هسته ی بزرگ کورتکس A77 این تراش سرعت کلاک ۳٫۱ گیگاهرتز دارد و سه هسته ی دیگر از همین جنس در تراشه ی اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس جای داده شده اند که با سرعت کلاک ۲٫۴۲ گیگاهرتز فعالیت می کنند. همچنین، تراشه ی هفت نانومتری کوالکام میزبان چهار هسته ی کمتر مصرف کورتکس A55 با سرعت کلاک ۱٫۸۰ گیگاهرتز است و از پردازنده ی گرافیکی آدرنو ۶۵۰ با تناوب ۶۵۰ مگاهرتز استفاده می کند. گلکسی Z فلیپ 5G یکی از نخستین گوشی های دنیا با تراشه ی اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس است

قیمتگوشی سامسونگ گلکسی Z فلیپ 5G برابر با ۱٬۴۴۹٫۹۹ دلار است که ۷۰ دلار از مقیاس 4G گرانبها تر است و دلیل پا بر جا اش به استفاده از تراشه ی گران قیمت برنده مربوط می شود.

مدل اول گلکسی Z فلیپ در جمع برترین گوشی های تاشدنی میدان جای گرفت و استقبال کارشناسان زیادی را به دنبال داشت. بازار گوشی های تاشدنی هنوز مراحل مقدماتی ی خویشتن را سپری می یواش و تا رسیدن بوسیله بلوغ کامل، بور ی زیادی دارد. دیدن تلاش شرکت های مبصر و صیت آشنایی بسان سامسونگ درون حوزه ی تاشدنی، اتفاقی بسیار خوشایند است و نشان می دهد این نوع گوشی ها آینده ای درخشان دارند.

گلکسی Z فلیپ هنگام تاشدن کاملا سریر نمی شود؛ اما طراحی چشم نوازی دارد و از مقاومت بیشتری از دیگر گوشی های تاشدنی برخوردار است. با همگی ی این ها، گلکسی Z فلیپ گوشی گران پر پشت وجود و هرکسی نمی توانست آن را بخرد. این موضوع برای مدل 5G اندوه صدق می کند. با گذشت زمان، تهیه ی قطعات بدوی و روند تولید تاشدنی ها کم نفقه تیز خواهد شد و بها آن ها همچنین کاهش خواهد یافت.

درحالی که فداکار کاربران خواست داشتند مدل سازی گلکسی Z فلیپ 5G تغییر برملا کند، اجبار ای ها غرض درستی بخاطر تغییرندادن طراحی پژمرده اند. فرمول به کاررفته در گلکسی Z فلیپ 4G جواب خود را پس انصاف و با استقبال مواجه شد. معیار 5G عملا گوشی جدیدی به حساب نمی آید؛ بنابراین، لازم نبود تغییر خاصی تو مدل سازی آن اعمال شود. این شریک داخل طایفه های بعدی بهبودهای مشخص تازگی اعمال خواهد کرد. به نظر می رسد عنف ای ها فعلا رجحان داده اند هزینه های تحقیق و توسعه را بیشتر متمرکز گلکسی Z فولد ۲ کنند تا خاطرات تلخ عرضه ی مقیاس شروع را از یاد ببرند. استاندارد جدید گلکسی فولد غصه در آینده ای نزدیک از طرز می رسد.گلکسی Z فلیپ 5G از همان فرمول جواب پس داده ی مقیاس 4G استفاده می کند

سامسونگ داخل سنت آنپکد می خواهد قوم یگلکسی نوت ۲۰ را هم درون قالب چند گوشی معرفی یواش. گلکسی بادز لایو و گلکسی واچ ۳ از دیگر محصولاتی هستند که احتمالا شرکت کره ای با خود به آنپکد می آورد. شناساندن گلکسی Z فلیپ 5G داخل قالب بیانیه ی مطبوعاتی علامت می دهد سامسونگ می خواهد از مراسم آنپکد برای شناساندن خانواده ی گلکسی نوت ۲۰ نهایت استفاده را ببرد. میزان تغییرات مدل 5G زد فلیپ به حدی نبودند که سامسونگ بخاطر اعلام کردن آن ها بوسیله نشست مجزا احتیاج داشته باشد.

سامسونگ به صراحت می گوید داخل مدل سازی معنوی گلکسی Z فلیپ 5G تغییری اعمال نکرده است و آن را در دو رنگ خاکستری (Mystic Gray) و برنزی (Mystic Bronze) عرضه خواهد کرد. به دیدن می رسد سامسونگ امسال تو محصولاتش روی رنگ Mystic Bronze مانوری ویژه داده است. رندرهایی که از دیگر محصولات پدیدار شده اند، آن ها را تو همین رنگ به تصویر می کشند. کاربرد از عبارت Mystic درون معروفیت اثر جزیی های گوشی، به جلوه ی تار آن ها اشاره می درنگ. سامسونگ می گوید طی لمس کردن بدنه ی گوشی، حس خواهید کرد انگشت خود را روی سطحی درنگ راحتی داده اید. 

گلکسی Z فلیپ متاخر تنها از شبکه ی 5G با امواج دارای فرکانس عرشه ۶ گیگاهرتز پشتیبانی می کند و از امواج میلی متری در آن خبری نیست. شبکه ی 5G امواج والا ۶ گیگاهرتز گام ی پوشش بسیار وسیعی دارد؛ ولی سرعت آن ناچیز از شبکه ی دارای امواج میلی متری است. درکنار پردازنده ی بهبودیافته و پشتیبانی از شبکه ی 5G، گلکسی Z فلیپ متاخر برخی بهبودهای درنگ افزاری هم بوسیله خود دیده است تا امتحان ی کاربری بهتری ارائه دهد.

در این گوشی، از حالت نرم افزاری Flex استفاده شده که مدل پیشین تیمار از آن استفاده می کرد. استفاده از این حالت باعث می شود گوشی بتواند هنگامی که نیمه سپرده شده، نحوه ی پیکربندی نرم وسایل را تغییر دهد. اپلیکیشن یوتیوب اینک به انعام از حالت Flex پشتیبانی می کند. به علاوه، اپلیکیشن پیش تصور دوربین گوشی درون نسخه ی 5G از زاویه های بیشتری کار خواهد کرد. این یعنی ازلحاظ تئوری می توانید دوربین را هنگام کوشا وجود داشتن حالت Flex به سمت فلک اندوه نگه دارید و عکس بگیرید. سامسونگ همچنین می گوید داخل گوشی جدیدش قابلیت Edge Panel عملکرد بهتری دارد.  مقاله ی مرتبط:بررسی گلکسی Z Flip سامسونگ

براساس اطلاعات رسمی، گلکسی Z فلیپ 5G از صفحه نمایش اصلی ۶٫۷ اینچ داینامیک AMOLED با وضوح فول HD پلاس (وزن ۲،۶۳۶ در ۱،۰۸۰ پیکسل) و نسبت تصویر ۲۱.۹:۹ استعمال می درنگ. این صفحه نمایش که از نوعاینفینیتی فلکس است، از انبوهی پیکسلی ۴۲۵ پیکسل درون هر اینچ استفاده می یواش.

صفحه نمایش خارجی گوشی ۱٫۱ اینچی و از نوع سوپر AMOLED است. این صفحه ارائه از وضوح ۳۰۰ داخل ۱۱۲ پیکسل یکروز می برد و انبوهی ۳۰۳ پیکسل درون هر اینچ را ارائه می دهد. ابعاد گلکسی Z فلیپ فایوجی هنگام سپرده بودن، ۷۳٫۶ درون ۸۷٫۴ داخل ۷٫۲ میلی متری اطلاع دادن شده است. این گوشی ۱۸۳ دما از دوربین سلفی ۱۰ مگاپیکسلی با پیکسل هایی به ابعاد ۱٫۱۲ میکرومتر و زاویه ی دید ۸۰ درجه کاربرد می بطی ء.

گلکسی Z فلیپ 5G تو پنل پشتی میزبان کلکسیون دوربین دوگانه با حسگرهای ۱۲ مگاپیکسلی است. دوربیناصلی که لنزعریض دارد، از سیستم فوکوس خودکار دوال پیکسل و لرزش انسداد تصویر اپتیکال (OIS) و زاویه ی رویت ۷۸ درجه ای بهره می برد. دوربین دوم حسگری ۱۲ مگاپیکسلی در پشت لنز فوق فراخ جای داده است و پیکسل هایی به ابعاد ۱٫۱۲ میکرومتر دارد و زاویه ی نظر ۱۲۳ درجه ای نمایش می دهد. گلکسی Z فلیپ جدید به هشت گیگابایت حافظه ی رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه ذخیره سازی مجهز است. این گوشی به عارض پیش فرض با اندروید ۱۰ روانه ی بازار می شود.  سامسونگ قصد دارد گوشی گلکسی Z فلیپ 5G را تو روز ۷ اوت ۲۰۲۰ (۱۷ مرداد ۱۳۹۹) روانه ی بازار یواش. 

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره ی گلکسی Z فلیپ 5G چیست؟بیشتر بخوانید:گلکسی M51 احتمالا دوربین علو عریض ۱۲ مگاپیکسلی خواهد داشتتاریخ شناساندن آیفون 12 اپل فاش شدفاکس کان تولید آیفون 11 داخل هند را آغاز کرداوپو A72 نسخه 5G همراه با خراش دایمنسیتی 720 رونمایی شدگلکسی نوت 20 اولترا سامسونگ همراه با شارژر ۲۵ واتی عرضه می شود

شاید دوست داشته باشید:

درخواست نصیب و قسمت هند از واتساپ بخاطر بازگردانی سیاست های پیشین خود درباره حفظ حریم خصوصی

پیام رسان های مختلفی تاکنون معرفی شده اند؛ اما همه ی آن ها نتوانسته اند درون بین مردم بکلی جهان […]

بوگاتی تایپ 57 مقیاس ۱۹۳۷ با قیمت ۷ میلیون دلار حراج می شود

در کلاس خودروهای کلاسیک ساخته شده در عهد پیش از مجادله جهانی دوم، محصولات بوگاتی دارای ارزش زیاد فوقانی هستند. […]

مینگ چی کو: مک بوک پرو با مدل سازی و باطراوت ابزار کاملا جدید در سه ماهه ثالث ۲۰۲۱ رونمایی می شود

به گزارش اپل اینسایدر، مینگ-چی کو، تفریق گر صیت آشنای محصولات اپل، در آخرین یادداشتش خطاب بوسیله سرمایه گذاران مطالبه […]