دنباله نبردهای حقوقی اپل بر عادت مالکیت قابلیت Slide to Unlock

admin دسته‌بندی نشده

ظاهرا نبرد حقوقی بر سر مالکیت پتنت بازکردن قفل ورق ارائه با لغزاندن انگشت روی آن (Slide to Unlock) هنوزهم ادامه دارد. این درحالی است که اپل از سال ها پیش استفاده از این رویه را برای بازکردن قفل صفحه نمایش گوشی هایش کنار گذاشته است. البته پس از مدت ها و با معرفی آیفون ۱۰ درون سال ۲۰۱۷، ژست لمسی مشابهی به آیفون ها بازگشت که ازطریق آن بخاطر بازکردن قفل صفحه باید انگشت خود را از پایین بوسیله سمت رفعت بکشید. بااین حال، اسناد جدید دعوی می کنند اپل داخل روش Slide to Unlock پتنت خاصی را نقض کرده است. این شرکت نیز در دفاع از خود این طور موضوعی را تکذیب می کند. 

Slide to Unlock قابلیتی بود که استیو جابز هنگام رونمایی اولین نسل از گوشی آیفون تو سال ۲۰۰۷، مانور خاص ای روی آن داد. در آن زمان، وی روی صحنه حاضر شد و گفت:به منظور بازکردن گوشی، تنها کافی است انگشتم را روی ورق بکشم. می خواهید مجدد آن را ببینید؟ ما روشی را به فرمان امانت ایم که از بازشدن تصادفی قفل خلال قرارداشتن گوشی در یقه جلوگیری درنگ. فقط کافی است انگشت خود را روی ورق بکشید و بوف!

پس از حدود چهار سال از این مراسم، گفته شد اپل پتنت مربوط به Slide to Unlock را ثبت کرده است. ثبت شدن این پتنت باعث شد اپل محبوس برخی دعواهای حقوقی شود. داخل سال ۲۰۱۲، یعنی کمتر از یک سال پس از ثبت پتنت، اپل مدعی شد پتنت مذکور را HTC نقض کرده است. HTC همچنین دست به اقدام متقابل زد و اعلام کرد ایده ی کاربرد از این وضع برای بازکردن قفل گوشی بوسیله حدی ساده و بدیهی است که اصلا نیازی بوسیله ثبت پتنت برای آن درک نمی شود.

اپل درون آن ضبط ی حقوقی شکست خورد؛ ولی این اتفاق باعث نشد اهالی کوپرتینو از متهم کردن سامسونگ به نقض همان پتنت خودداری کنند. اپل در ابتدا موفق شد پرونده ی حقوقی خویشتن را با سامسونگ برنده شود؛ ولی بعدا حق بوسیله سامسونگ داده شد. به پشت تغییر حکم دادگاه، اپل مشتاق تجدیدنظر شد و درنهایت، رأی دادگاه رجعت و درپایان، این اپل بود که از این نبرد حقوقی سربلند خارج آمد.

البته ماجرا تو آنجا به پایان نرسید. شرکتی با نام Zeroclick در سال ۲۰۱۵ طرح مطالبه جدیدی دشت اپل ثبت کرد و مدعی شد در سال های ۲۰۰۱ و ۲۰۱۰ دو پتنت ثبت کرده که ایده ی اصلی توان Slide to Unlock در آن ها بود داشته است. درواقع، Zeroclick اپل را به فسخ آن پتنت ها بازپرس کرد. داخل این پرونده نیز، تبدیل حکم نهایی دادگاه را تماشاگر بودیم و اپل توانست از آن سربلند بیرون بیاید. داخل سال ۲۰۱۸، این پرونده باردیگر بوسیله جریان افتاد و اپل بازهم توانست دیدن دادگاه را طلبیدن بطی ء و رأی بوسیله منفعت این شرکت صادر شود.

Zeroclick همچنان روی ادعاهای خویشتن مُصر است و پرونده ی مذکور ادامه دارد. درون همین زمینه، رسانه ی پتنتلی اپل داخل گزارشی اختصاصی اعلام کرد کوپرتینویی ها هفته ی گذشته مجددا تو ضبط برنده شده اند؛ البته نه به طورکامل. درحال حاضر، همچنان نبرد کنار طریق این موضوع ادامه دارد که کدام شرکت درون چه زمانی آقا پتنت ها بوده است.

درون اطلاعیه ی جدید آمده است: جان تیگار، قاضی سن فرانسیسکو، پس از برگزاری میتینگ ی توجیهی با دو طرف و شنیدن حرف های آنان، تصمیم گرفت طرح تقاضا متاخر Zeroclick را درون ۱۱ ژوئن ۲۰۲۰ (۲۲ خرداد ۱۳۹۹) رگه درنگ.

بااین حال، ظاهرا Zeroclick هنوزهم روی ادعاهای خود تأکید می کند و اپل می خواهد با ثبت درخواستی به سرود داده شدن برچسب «نامعتبر» بوسیله هر دو پتنت Zeroclick، این داستان را خاتمه دهد. وب سایت پتنتلی اپل درون بخشی از گزارش خود می گوید اپل به دادگاه گفته هیچ یک از پتنت های Zeroclick را فسخ نکرده و این پتنت ها بی اعتبار هستند. 

دیدگاه شما کاربران زومیت درون این شالوده چیست؟بیشتر بخوانید:مزایا و معایب حسگر بزرگ دوربین گوشی هوشمندبهینه سازی اندروید 11 برای سرفیس دوئو آغاز شده استمشخصات موتورولا اج لایت بی پرده شدعکاسی با دوربین رنج فایندر؛ تجربه ای متفاوت از بوسیله کارگیری نیروی تخیلهواوی فهرست گوشی های دریافت کننده EMUI 10.1 در سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد

شاید دوست داشته باشید:

اپل خطوط تولید اپل واچ و آیپد را در چروک تقویت می کند

به خشکی امدن زمینه جدیدترین شناسایی منتشر شده از اپل، این شریک شدن داخل حال تقویت تولیدات چینی خویشتن در […]

اپل خطوط تولید اپل واچ و آیپد را در چین تقویت می کند

پهلو بنیان جدیدترین خبر منتشر شده از اپل، این انبازی تو حال استحکام تولیدات چینی خود در بخش سری ۶ […]

پوشش حی ویدئویی زومیت از مراسم Time Flies اپل [نسخه ی آفلاین اضافه شد]

باتوجه بوسیله شیوع ویروس کرونا و ابداع مشکلاتی تو زمینه تأمین قطعات باطراوت افزاری، اخبار زیادی دوروبر تأخیر در رونمایی از […]