گوگل اسیستنت به زودی توانایی خواندن متن صفحات را به ۴۲ کلمه جهان خواهد داشت

admin دسته‌بندی نشده

گوگل حضور پررنگی داخل نمایشگاه CES 2020 نداشت؛ اما این شرکت به تازگی درون این همایش از قابلیتی جدید برای کمک صوتی خودش پرده برداشته است که بدون شک تا حد زیادی مورداستقبال قرار خواهد گرفت. براساس اطلاع دادن رسمی گوگل، کمک صوتی گوگل اسیستنت (Google Assistant) داخل گوشی های اندرویدی به زودی خواهد توانست محتوای متنی بوسیله نمایش درآمده در صفحه را با صدای اهتزاز بخواند. بدین رخساره که چنانچه جمله ی «Hey Google, read this» (هی گوگل، این را بخوان) را به زبان بیاورید، این دستیار صوتی متن واقعی موجود تو صفحه را جلوه گر و آن را می خواند. فرقی ندارد داخل حال تجسس ی چه صفحه خواه صفحه ی وبی باشید، گوگل اسیستنت توانایی استخراج و خواندن متن آن را خواهد داشت.

قابلیتی نظیر خواندن متن صفحات، اتفاقی متاخر تو دنیای موبایل به حساب نمی آید و پیش پر حرارت نظیر آن را دیده ایم؛ با این حال گوگل می گوید به نعوظ ویژه روی قابلیت های دستیار صوتی اش کار کرده و آن ها را بهبود بخشیده است تا بتواند به بهینه شکل ممکن جملات را مورد تحلیل قرار دهد؛ موضوعی که باعث می شود گوگل اسیستنت توانایی این را داشته باشد که جملات را با لهجه ای طبیعی تر و انسانی زیرفون تلفظ کند. نکته ی بسیار جالب درمورد استعداد خواندن متن گوگل اسیستنت، این است که قابلیت موردبحث بوسیله زبان های انگشت شماری محدود نشده است؛ درواقع همان طور که رمز کردیم، این کمک صوتی توانایی خواندن متن ها را بوسیله ۴۲ اصطلاح حی ی دنیا دارد که عددی درخورتوجه محسوب می شود. 

ناگفته نماند که اقتدار خواندن متن، قابلیتی جدید برای گوگل اسیستنت زدودن. این دستیار صوتی محبوب توانایی قرائت کردن متن ها را دارد و این استعداد را درصورتی که رخصت اش توسط کاربر صادر شود، فعال می یواش. قابلیت قرائت کردن متن با صدای بلند داخل سال ۲۰۱۵ شناساندن شد؛ یعنی زمانی که گوگل اسیستنت وجود خارجی نداشت. داخل آن زمان از توان موردبحث با اشتهار Now on Tap یاد می شد. توان Now on Tap بدین اراده طراحی شده حیات که به شما امکان دهد براساس آنچه روی صفحه ی گوشی جناب دارد، کارهای مرتبط به گوگل نظیر خیز و پناد داخل اتومبیل ضربان و جوی این انبازی را انجام دهید. توان موردبحث از همان زمان آغاز به حکم با انتقادات زیادی مواجه شد. تو ضمن از آن زمان تاکنون گواه حضور شدید Now on Tap داخل رابط کاربری گوگل نبوده ایم و از طریق خویشتن گوگل اسیستنت درون دسترس است. 

استعداد جدید قرائت کردن متن نمایشگر احتمالا تغییرات خاصی روی میزان توجه به Now on Tap به همراه خواهد آورد. البته نباید فراموش کنید که این قابلیت برای معاون صوتی گوگل فعلا درون بار ی آزمایشی راحتی دارد و بدون وسواس با مشکلاتی دست و چنگ بطی ء می یواش. تو حال حاضر نمی دانیم که امکان خواندن متن صفحات در چه تاریخی فراغت است بوسیله گوگل اسیستنت افزایش شود. گوگل می گوید در حال کار روی قابلیتی است که دستیار صوتی اش بتواند با اتکا به آن طی قرائت کردن متن صفحات، به قیافه خودکار صفحه را به سمت پایین اسکرول درنگ. این انبازی همچنین روی قابلیتی فقره می درنگ تا کمک صوتی اش بتواند آن مدخل از متن را که داخل حال خواندنش است، ممتاز کند. گوگل مقاطعه داده است توان یادشده را به طرز ای نقشه کشی درنگ که دستیار صوتی اش اقتدار تشخیص عناصر زیادی ورق نظیر تکمه های اشتراک در شبکه های مدنی را داشته باشد و آن ها را نخواند.

گرچه فعلا توان موردبحث در فاز آزمایشی استراحت دارد و بیشتر معیار ی پیش ارائه توان نهایی به شمار می آید، ولی گوگل بهبودهای دیگری را همچنین تو دستیار صوتی اش اعمال کرده است. گوگل می گوید دستیار صوتی اش می تواند در هر زمان که کاربر بخواهد به ترجمه بپردازد. اهالی مانتن ویو از قابلیت یادشده به نشانی «حالت مترجم» یاد می کنند. برای بهره مندی از قابلیت یادشده به نمایشگر هوشمند گوگل (Google Home Smart Display) نیاز دارید و باید تنظیمات آن را بوسیله گونه ای گلچین کنید که هموار آماده ی برگردان کردن باشد. چنین قابلیتی در مکان هایی نظیر قسمت پذیرش هتل استعمال بسیار زیادی خواهد داشت. این قابلیت پیش تیز برای نمایشگرهای هوشمند منتشر شده بود، اما از این پس روی نسخه ی موبایلی گوگل اسیستنت همچنین در دسترس است.

استعداد «حالت مترجم» طی سال جاری میلادی قرار است برای محصولات احصائیه بیشتری از شرکای تجاری گوگل نیز در دسترس استراحت گیرد که از میان آن ها می استعداد بوسیله ترمینال ۴ فرودگاه بین المللی جان اف کندی (JFK) رمز کرد. این استعداد همچنین فراغت است در برخی از سالن های فرودگاه ها، شماری از بانک ها و چند هتل جدید در دسترس قرار گیرد. گوگل همچنین تو حال همکاری با سرشت Mercy Corps است تا از اسپیکرهای مجهز به حالت مترجم بخاطر اهداف خیرخواهانه مصرف کند.

گوگل افزون بر توان های یادشده یعنی خواندن متن ها با صدای بلند و البته حالت مترجم، ویژگی های متاخر دیگری را نیز برای دستیار صوتی اش معرفی کرده است که از بین آن ها می توانیم به یکپارچه شدن بهتر این دستیار با ساختمان های هوشمند و شفافیت بیشتر در زمینه ی حریم خصوصی اشاره کنیم. در حالت معمول، هنگامی که بخواهید از ضابطه اپلیکیشن گوگل اسیستنت گجت جدیدی را برای ساختمانی ی هوشمند نصب کنید، باید درون حساب کاربری گوگل متوجه شوید. به لطف به روزرسانی جدید، این مرحله حذف خواهد شد تا سیلان کاربرد از گجت های متاخر مرده پر حرارت شود. گوگل در سال ساری میلادی راحتی است معاون صوتی اش را به توان های جالب تری همچنین مجهز کند. داخل حال فراهم نمی توانید موثر کنید که گوگل اسیستنت تو ساعت مشخصی از روز، حکم خاصی را به ادا برساند. بااین حال در تاریخی نامشخص درون سال ۲۰۲۰، کاربران خواهند توانست بوسیله گوگل اسیستنت حکم دهند که کارهای مختلفی نظیر روشن کردن قهوه ساز در ساعت ۶ صبح و… را انجام دهد. این قابلیت که از آن با معروفیت Scheduled Actions یاد می شود بوسیله شما امکان می دهد کار کننده کنید برخی از وسیله های مسکن ی هوشمند تو ساعتی خاص، کاری اختصاص انجام دهند.

یکی از انتقادات کاربران به گوگل اسیستنت این بوده است که معاون صوتی موردبحث با دستگاه های زیادی سازگاری ندارد. گوگل اعلام کرده است که شرکای تجاری مختلفی همانند August Smart Locks ،Philips Hue و… در حال ساخت محصولاتی جدید هستند که به صورت ویژه با دستیار صوتی موردبحث سازگاری دارند. در ضمن به زودی کاربران گوگل اسیستنت خواهند توانست از روال اپلیکیشن این دستیار صوتی، ۲۰ دستگاه بیشتر را نسبت بوسیله قبل کنترل و مدیریت کنند. دستگاه های جدیدی که امکان کنترل آن ها وجود خواهد داشت شامل سیستم تهویه ی هوا، دستگاه قهوه ساز و موارد قرین هستند. 

افزون به خشکی امدن موارد یادشده، بوسیله زودی امکان گذاشتن یادداشت برای اهالی ساختمانی از سر گوگل اسیستنت مهیا خواهد شد. بوسیله لطف این قابلیت گوگل اسیستنت خواهد توانست یادداشتی را روی صفحه ی نمایشگرهای هوشمند قرار دهد تا بخاطر همه ی افراد متناسب دید باشد. امکان خلق این یادداشت ها عاری نیاز به حساب کاربری گوگل وجود دارد؛ در حال حاضر تاریخ دقیق اضافه شدن قابلیت موردبحث بوسیله گوگل اسیستنت مشخص نیست. نیز در اواخر سال سیال میلادی قابلیت Speed Dial به گوگل اسیستنت اضافه خواهد شد و این یعنی کاربران خواهند توانست برخی از مخاطبان گوشی سندیت را در سیاهه رابطه سریع قرار دهند. با ایفا این کار، تمامی اهالی بناء خواهند توانست در زمانی سریع العمل از ضابطه نمایشگرهای هوشمند یا اسپیکرهای هوشمند با مخاطبان موجود در سیاهه مناسبت سریع، تماس حاصل کنند. طولانی مفید که کاربران باید انجام دهند، به زبان آوردن جمله ی «Hey Google, call» و سپس گفتن نام مخاطب است.

در کنار موارد یادشده، به زودی امکان پاک کردن کتاب ی گوگل اسیستنت همچنین بخاطر کاربران فراهم خواهد شد. گوگل از طریق این کار می خواهد نشان دهد که حریم خصوصی کاربران برایش اهمیت زیادی دارد. از مدتی بعد، کاربران با گفتن جملاتی مشابه «Hey Google, delete everything I said to you this week» (هی گوگل، هرچیزی که در این هفته بوسیله تو گفته ام را پاک کن) خواهند توانست کتاب را پاک کنند. گوگل نیز اطلاع دادن کرده است که دستیار صوتی اش از پلتفرم اندروید TV پشتیبانی خواهد کرد. در ضمن براساس جدیدترین ادعای گوگل، دستیار صوتی این شرکت ۵۰۰ میلیون کاربر ماهانه دارد که عددی درخورتوجه به شمار می آید. 

شما کاربران برومند زومیت چه دیدگاهی درمورد استعداد های متاخر گوگل اسیستنت دارید؟  

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی CES 2020 رجوع کنید.بیشتر بخوانید:گوگل با انتشار چندین بازی در قالب دودل، قصد دارد کاربران را سرگرم کندجدال اتحادیه اروپا با اپل و گوگل بر قاعده ترقی فناوری ردگیری ویروس کروناتعداد دانلودهای اپلیکیشن گوگل استادیا از مرز یک میلیون گذشتگوگل امکان برقراری ارتباط تصویری بوسیله طور مستقیم از جیمیل را برای کاربران گوگل میت فراهم کردقابلیت حذف نوا از ویدئو احتمالا بوسیله زودی به Google Photos اضافه می شود

شاید دوست داشته باشید:

پتنت متاخر شیائومی و طراحی گوشی تاشو صدفی

شیائومی اخیرا پتنتی ثبت کرده است که طرح نوین و جالبی برای گوشی های هوشمند نشان می دهد. باتوجه به بازگشت […]

مشکل ورق لمسی HTC Sensation پس از یک هفته نمایان می شود

گوشی HTC Sensation از گوشی های پرطرفدار 2011 است که خلیفه مدل Desire HD می باشد. این گوشی کاملا قدرتمند […]

راهنمای خرید تلفن هوشمند ویندوزی

AAAگوشیGHAROOOONGHAROOOONGHAROOOON های موجود در بازار۱. نوکیا لومیا 920 چه چیزی از یک گوشی عالی ویندوز فون هفتی بهتر است؟ قطعا […]