بررسی گوناگون نمایشگرهای Retina، Super AMOLED و Super AMOLED Plus

admin دسته‌بندی نشده

AAAAAMOLEDGHAROOOONGHAROOOONGHAROOOONGHAROOOON

OLEDها از ماده ای براساس کربن مصنوع می شوند که زمان گذر جریان الکتریسیته نور ساتع می کنند. از OLED ها می توان تو تاسیس نمایشگرها استعمال کرد. زمان پاسخ گویی، زاویه دید، شفافیت و بازده این نمایشگر بسیار خوب است. نمایشگرهای OLED می توانند بیش باریک باشند، مدل آزمایشیی از OLED با ضخامت 50 میکرون ساخته شده است. این نمایشگرها می توانند بصورت شفاف (Transparent) و خواه انعطاف پذیر مخلوق شوند. بخاطر کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه به دایرکتوری IT زومیت مراجعه کنید.AMOLED – Active Matrix OLED

عبارت AMOLED بوسیله معنای Active-Matrix OLED است. Active-Matrix فناوری آدرس دهی پیکسل ها است. داخل واقع یک شمایل از خطوط بسیار زیاد کنار هم، تشکیل می شود، بور این خطوط آنقدر کمتر است که با چشم غیرمسطح نمی توان آنها را مشاهده کرد این خطوط تصویر را تشکیل می دهند. نمایشگرهای AMOLED در تلفن های همراه، دوربین های دیجیتال و مدیا پلیرها استفاده می شود. این نمایشگرها انرژی کمی مصرف می کنند و می نبوغ پنل های بزرگ AMOLED تا سایز 40 اینچ را تاسیس.

توضیحات بیشتر تو تک نمایشگر های AMOLED را درون دایرکتوری IT بخوانید.Super-AMOLED

سامسونگ به نمایشگرهای AMOLED یک صفحه لمسی بسیار باریک حدود یک هزارم میلی متر (0.001mm) افزایش کرد و آن را با نام Super AMOLED عرضه کرد. باریکی این سنسور باعث شد که تصاویر بهتر و ساطع تر نمایش داده شده و در نور بسیار روز نیز قابل مشاهده باشند. سامسونگ ادعا می کند که نمایشگرهای Super AMOLED بسیار از 20 درصد بهتر از AMOLED ها در نور زیاد عمل می کنند و تصاویر درون شعاع روز بهتر مشاهده می شوند. Super AMOLED ها طول عمر بیشتری داشته و صفحه لمسی آنها نیز عملکرد بسیار نواخت دارد.Super AMOLED از ماتریس PenTile استعمال می کند

نمایشگرهای Super AMOLED سامسونگ از وضع خاصی برای چیدن ساب-پیکسل ها کاربرد می کند که matrix Pentile صیت گذاری شده است. درنمایشگرهای عادی TFT که دارای مدل سازی RGB matrix خواه همان (Real-Stripe) هستند هر پیکسل دارای سه ساب پیکسل (ساب پیکسل های قرمز، سبز و آبی) است اما در Super AMOLED دو ساب پیکسل وجود دارد و ساب پیکسل سبز حذف شده و ساب پیکسل سبز بصورت عمومی با دو ساب پیکسل قرمز و آبی کار می بطی ء. تو تصویر پایین تباین بین نحوه چیدمان پیکسل ها در رویه Pentile Matrix و Real Stripe قابل مشاهده است. (Pentile تو تصویر جانب راست)

Super AMOLED Plus

Super AMOLED Plus تو واقع نسخه ارتقاء یافته Super AMOLED سامسونگ است. این نمایشگرها دارای 50 درصد ساب-پیکسل (Sub-Pixel) بیشتر هستند و تو واقع از همان ماتریس RGB به جای PenTile کاربرد می کند. این نمایشگرها نسبت به نسل پیش Super AMOLED، باریکتر، روشن نمدار شده اند و بازده آنها نیز 18 درصد بهتر شده است.

ساب-پیکسل های بیشتر انگیزه نمایش نمایان نم تصاویر می شود. البته رزولوشن هر اینچ از نمایشگر Super AMOLED Plus پایین برنده از نمایشگر Super AMOLED است. به عنوان نمونه نمایشگر 4.3 اینچی Galaxy S S II که از نوع Super AMOLED Plus است با نمایشگر 4 اینچی S Galaxy S که از نوع Super AMOLED است. یکسان است البته سامسونگ اطلاع دادن کرده که قصد دارد کارخانه جدیدی را برای تولید نمایشگرهای Super AMOLED Plus تاسیس درنگ تا به 300ppi برسد و بدین نظام صراحت تصویر این نمایشگرها را.

افزایش دهد نمایشگرهای Super AMOLED Plus اولیه وعده در نمایشگاه CES 2011 و با تلفن های Infuse 4G با صفحه.ارائه 4 5 اینچی و Galaxy S2 با.نمایشگر 4 3 اینچی.معرفی شد مقایسه Retina با Super AMOLED با

AMOLED Plus نمایشگر Retina یا-همان LCD TFT Ips ساخت LG داخل iPhone 4، نمایشگر Super AMOLED S درون Galaxy S و نمایشگر Super AMOLED Plus نیز در خاندان دوم Galaxy یعنی Galaxy S2 بکار پژمان شده است در این آزمایش که توسط PhoneArena انجام شده است این سه گانه نمایشگر به طول کامل و داخل یک استدیو حرفه ای با یکدیگر:

مقایسه شده اند این آزمایش در شدت نور متنوع از تاریک تا روشن. انجام شده است بخاطر تنظیم نور سفید همچنین از سه گانه پارچه روشن که از 90 درصد سفید، 18 درصد خاکستری و 1 درصد مشکی ساخته شده اند، استفاده شده است و همانطور که در تصویر پایین مشاهده می کنید هر سه تلفن نام برده شده در حیاط ایی که مشاهده می کنید:

قرار خمود اند متون در (نمایشگر متاخر سامسونگ) Super AMOLED Plus واضح تر S از نمایشگر Galaxy S ارائه داده می شوند دلیل آن نیز بکارگیری ماتریس RGB درون این نمایشگرها.

به/جای:PenTile:است/galleryamoled

r1 165 165 gallery از رویت رزولوشن هیچ کدام از دو نمایشگر سامسونگ نمی توانند:

Retina/را:شکست:دهند/galleryamoled

r4 400 275 gallery درون نهایت همچنین کنتراست تصویر نمایشگرهای سامسونگ زبر العاده بالاست و تباین آن با Retina ایفون 4. کاملا برازنده مشاهده است اما رزولوشن و زاویه دید Retina بهتر از. Super AMOLED ها است رنگ ها در نمایشگر iPhone 4 طبیعی تیز و داخل نمایشگرهای سامسونگ اشباع شده:

تر/و:زیباتر:است/galleryamoled

r3: 165-165 gallery منابع | OLED | Info GSM Arena:Wikipedia Phone Arenaبیشتر بخوانید سامسونگ از تولید حسگر ۶۰۰ مگاپیکسلی خبر داد؛ حسگری با وضوحی بیشتر از چشم انسانسامسونگ امکان همگام سازی اطلاعات کیبورد تو گوشی های سری گلکسی را راکد کردمقایسه عمیق آیفون SE اولاد دوم اپل با مهم ترین رقبای بی آرامی ارج اندرویدیگلکسی نوت 20 با باتری ۴۰۰۰ میلی آمپرساعتی: معرفی می شودگلدمن ساکس زمانش روان است سهام

شاید دوست داشته باشید:

پتنت متاخر شیائومی و طراحی گوشی تاشو صدفی

شیائومی اخیرا پتنتی ثبت کرده است که طرح نوین و جالبی برای گوشی های هوشمند نشان می دهد. باتوجه به بازگشت […]

مشکل ورق لمسی HTC Sensation پس از یک هفته نمایان می شود

گوشی HTC Sensation از گوشی های پرطرفدار 2011 است که خلیفه مدل Desire HD می باشد. این گوشی کاملا قدرتمند […]

راهنمای خرید تلفن هوشمند ویندوزی

AAAگوشیGHAROOOONGHAROOOONGHAROOOON های موجود در بازار۱. نوکیا لومیا 920 چه چیزی از یک گوشی عالی ویندوز فون هفتی بهتر است؟ قطعا […]