اوپو مقدماتی دوربین سلفی زیر نمایشگر جهان را معرفی کرد

admin دسته‌بندی نشده

در چند سال اخیر، دنیای گوشی های هوشمند فقط دستگیر یک سؤال است: چگونه می توان به بهترین شکل ممکن، نسبت نمایشگر بوسیله بدنه را در دستگاه های موبایل افزودن داد؟ درون این بین، دوربین سلفی یکی از موانع اصلی دربرابر شکل پذیری رؤیای گوشی کاملا بدون حاشیه نویسی به شمار می آید. از بریدگی نمایشگر و دوربین پاپ آپ خمود تا کاربرد از نمایشگر دوم، همگی جزو راهکارهای نامأنوس مشارکت ها بخاطر گریختن از حاشیه های قطور هستند.

اوپو که پیش تر با عرضه ی علیه منحصربه ویژگی همچون اوپو فایند ایکس، سهم خود را تو جنبش «حذف حاشیه های نمایشگر» به جای آورده بود، حال با دستی پُر به رویداد MWC شانگهای آمده تا نخستین دوربین سلفی زیر نمایشگر در دنیا را به نمایش گذارد. ناگفته نماند چینی ها یک ماه پیش با انتشار تیزری با نشانی More Than the Seen، آتش سررشته ها و گمانه زنی ها درزمینه ی معرفی چنین دستاوردی را تب و تاب ور کرده بود.

چینی ها تو قضیه رویداد امروز، درباره ی سازوکار فناوری دوربین زیر نمایشگر همچنین اطلاعاتی را به اشتراک گذاشتند. براساس اطلاع دادن اوپو، نمایشگر ویژه ی این شرکت از ماده ی شفاف سفارشی شده ای با ساختار پیکسلی بازطراحی شده ساخته شده است؛ به طوری که تلالو از آن گذر می درنگ و به دوربین می رسد. ظاهرا حسگر دوربین سلفی نیز ابعاد بزرگ لطافت درمقایسه با معیار های رایج دارد و لنزی با دیافراگم مفتوح تر را مقابل خود می بیند.

بررسی های اولیه نشان می دهد خروجی دوربین سلفی در راهکار متاخر اوپو، بوسیله محاسبه شفافیت و دقت رنگ با نمونه های عادی فاصله دارد. البته، مهندسان چینی با اتکا پیاده شدن الگوریتم های نرم افزاری، سعی می کنند مواردی همچون صنوبر سفیدی و HDR و محوشدگی عکس ها را بهبود دهند و عملکرد دوربین را به سطح نمونه های مقیاس نزدیک کنند.

هنگامی که دوربین سلفی غیرفعال است، راندمان نمایشگر عادی خواهد بود؛ اما نگاه نزدیک وب سایت انگجت مشعر از آن است که با خیره شدن به نمایشگر از فاصله ی نزدیک، می توان متوجه شد شمایل به نمایش درآمده ی روی دوربین، اندکی متفاوت و به اصطلاح Pixelated (می توان پیکسل های تصویر را تشخیص داد) خواهد وجود. توجه کنید بخشی از سطح نمایشگر که مقابل دوربین سلفی را می پوشاند، همچنان بازخورد لمسی دارد.

درحال حاضر، هیچگاه اطلاعاتی درباره ی تاریخ تولید متراکم گوشی های هوشمند حاضر به دوربین سلفی زیر نمایشگر دردسترس تراشیدن و مدیران اوپو همچنین صرفا می گویند چنین گوشی هایی «در آینده ی نزدیک» ارائه خواهد شد. ازآنجاکه شیائومی نیز مبتلا حکم روی فناوری مشابهی است، می قابلیت حدس زد شرکت های دیگری همچنین دست خط برابری را طی می کنند.بیشتر بخوانید:تکنولوژی MeshTalk اوپو امکان برقراری ربط و چت عاری اینترنت را حاضر می کندانتشار اولین تصاویر دوربین ۶۴ مگاپیکسلی Realme اوپواوپو، نخستین گوشی هوشمند جهان با فناوری دوربین سلفی کوچکتر نمایشگر را شناساندن می کندگوشی های هوشمند با دوربین کوچکتر نمایشگر امسال به بازار عرضه نمی شوندنمایش ابتدایی دوربین های سلفی دامن نمایشگر توسط اوپو و شیائومی

شاید دوست داشته باشید:

گمارش اپلیکیشن Phone پیکسل روی فدایی از گوشی های دیگر امکان پذیر شد

گوگل پیش زیرفون شماری از اپلیکیشن های پیش فرض گوشی های سری پیکسل را بوسیله صورت عریض از ضابطه پلی […]

مسابقه هواوی بخاطر جایزه یک میلیون دلاری بهینه برنامه مبتنی بر HMS Core آغاز شد

ASGHهواویOOOON آغاز محک نوآوری Apps UP را اخبار کرد و از برنامه نویسان پنج منطقه دعوت به عمل آورد تا […]

آیفون 12 احتمالا توانایی فیلمبرداری 4K با نرخ ۲۴۰ فریم بر حین را خواهد داشت

فلیپ کوروی ملقب بوسیله EverythingApplePro یکی از یوتیوبرهای نام آشنا است که به طور اختصاص درباره ی محصولات اپل محتوای ویدئویی تولید می […]