معاینه گوناگون نمایشگرهای Retina، Super AMOLED و Super AMOLED Plus

admin دسته‌بندی نشده

AAAAAMOLEDGHAROOOONGHAROOOONGHAROOOONGHAROOOON

OLEDها از ماده ای براساس کربن ساخته می شوند که زمان عبور مسئله الکتریسیته نور ساتع می کنند. از OLED ها می قابلیت در ساخت نمایشگرها مصرف کرد. زمان پاسخ گویی، زاویه دید، شفافیت و بازده این نمایشگر بسیار خوب است. نمایشگرهای OLED می توانند بسیار مخلوق باشند، نمونه آزمایشیی از OLED با کلفتی 50 میکرون ساخته شده است. این نمایشگرها می توانند بصورت شفاف (Transparent) و خواه انعطاف پذیر ساخته شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر داخل این تماس به دایرکتوری IT زومیت رجوع کنید.AMOLED – Active Matrix OLED

عبارت AMOLED به معنای Active-Matrix OLED است. Active-Matrix فناوری آدرس دهی پیکسل ها است. در واقع یک شمایل از خطوط بسیار بسیار کنار هم، تشکیل می شود، فاصله این خطوط آنقدر ناچیز است که با چشم غیرمسطح نمی توان آنها را مشاهده کرد این خطوط شمایل را تشکیل می دهند. نمایشگرهای AMOLED در تلفن های همراه، دوربین های دیجیتال و مدیا پلیرها کاربرد می شود. این نمایشگرها انرژی اندکی مصرف می کنند و می توان پنل های بزرگ AMOLED تا سایز 40 اینچ را ساخت.

توضیحات بیشتر در مورد نمایشگر های AMOLED را در دایرکتوری IT بخوانید.Super-AMOLED

سامسونگ به نمایشگرهای AMOLED یک صفحه لمسی متجاوز ساخته حدود یک هزارم میلی متر (0.001mm) اضافه کرد و آن را با نام Super AMOLED عرضه کرد. باریکی این سنسور باعث شد که تصاویر بهتر و براق تر عرضه داده شده و در نور بیش روز نیز برازنده مشاهده باشند. سامسونگ ادعا می نرم که نمایشگرهای Super AMOLED متجاوز از 20 درصد بهتر از AMOLED ها درون نور بیش انجام می کنند و تصاویر درون روشنایی روز بهتر مشاهده می شوند. Super AMOLED ها طول عمر بیشتری داشته و صفحه لمسی آنها نیز عملکرد زیاد نواخت دارد.Super AMOLED از ماتریس PenTile استعمال می بطی ء

نمایشگرهای Super AMOLED سامسونگ از روش خاصی برای برش دادن ساب-پیکسل ها استفاده می کند که matrix Pentile نام گذاری شده است. درنمایشگرهای عادی TFT که دارای طراحی RGB matrix یا همان (Real-Stripe) هستند هر پیکسل دارای سه ساب پیکسل (ساب پیکسل های قرمز، سبز و آبی) است اما در Super AMOLED دو ساب پیکسل وجود دارد و ساب پیکسل سبز حذف شده و ساب پیکسل سبز بصورت اشتراکی با دو ساب پیکسل سرخ و آبی حکم می درنگ. در تصویر پایین فرق بین نحوه چیدمان پیکسل ها تو روش Pentile Matrix و Real Stripe قابل مشاهده است. (Pentile در تصویر جانب راست)

Super AMOLED Plus

Super AMOLED Plus در واقع نسخه ارتقاء یافته Super AMOLED سامسونگ است. این نمایشگرها دارای 50 درصد ساب-پیکسل (Sub-Pixel) بیشتر هستند و در واقع از همان ماتریس RGB به جای PenTile استفاده می کند. این نمایشگرها نسبت بوسیله تبار پیش Super AMOLED، باریکتر، جلوه گر زیرفون شده اند و بازده آنها همچنین 18 درصد بهتر شده است.

ساب-پیکسل های بیشتر سبب عرضه واضح برنده تصاویر می شود. البته رزولوشن هر اینچ از نمایشگر Super AMOLED Plus پایین تر از نمایشگر Super AMOLED است. به عنوان نمونه نمایشگر 4.3 اینچی Galaxy S S II که از جنس Super AMOLED Plus است با نمایشگر 4 اینچی S Galaxy S که از سنخ Super AMOLED است. یکسان است البته سامسونگ اعلام کرده که عزم دارد کارخانه جدیدی را برای تولید نمایشگرهای Super AMOLED Plus ساخت کند تا به 300ppi برسد و بدین نظام صراحت تصویر این نمایشگرها را.

اضافه دهد نمایشگرهای Super AMOLED Plus اولین بار در نمایشگاه CES 2011 و با تلفن های Infuse 4G با ورق.عرضه 4 5 اینچی و Galaxy S2 با.نمایشگر 4 3 اینچی.معرفی کردن شد مقایسه Retina با Super AMOLED با

AMOLED Plus نمایشگر Retina یا-همان LCD TFT Ips ساخت LG در iPhone 4، نمایشگر Super AMOLED S تو Galaxy S و نمایشگر Super AMOLED Plus همچنین داخل نسل دوم Galaxy یعنی Galaxy S2 بکار گرفته شده است تو این آزمایش که توسط PhoneArena انجام شده است این سه نمایشگر بوسیله طول تمام و داخل یک استدیو حرفه ای با یکدیگر:

مقایسه شده اند این آزمایش در شدت نور مختلف از تاریک تا روشن. انجام شده است برای انتظام نور سفید نیز از سه گانه پارچه نمایان که از 90 درصد سفید، 18 درصد خاکستری و 1 درصد مشکی مصنوع شده اند، استفاده شده است و همانطور که در تصویر پایین مشاهده می کنید هر سه تلفن صیت برده شده در صحن ایی که مشاهده می کنید:

استراحت خمود اند متون در (نمایشگر جدید سامسونگ) Super AMOLED Plus واضح تر S از نمایشگر Galaxy S نمایش داده می شوند دلیل آن نیز بکارگیری ماتریس RGB درون این نمایشگرها.

به/جای:PenTile:است/galleryamoled

r1 165 165 gallery از نظر رزولوشن هیچ کدام از دو نمایشگر سامسونگ نمی توانند:

Retina/را:انقراض:دهند/galleryamoled

r4 400 275 gallery در نهایت نیز کنتراست تصویر نمایشگرهای سامسونگ فوق العاده بالاست و تباین آن با Retina ایفون 4. کاملا شایان مشاهده است اما رزولوشن و زاویه دیدن Retina بهتر از. Super AMOLED ها است رنگ ها داخل نمایشگر iPhone 4 طبیعی خیس و در نمایشگرهای سامسونگ سیری شده:

پر حرارت/و:زیباتر:است/galleryamoled

r3: 165-165 منابع | OLED | Info GSM Arena:Wikipedia Phone Arenaبیشتر بخوانید پتنت متاخر اپل خبر از شباهت گوشی تاشدنی آیفون به: گلکسی فولد می دهدIDC با وجود رشد ۲۸۲ درصدی عرضه گجت های پوشیدنی هواوی، بازار داخل دست اپل استگلکسی نوت 10 عاری جک هدفون و دکمه فیزیکی معرفی می شودگوشی سامسونگ گلکسی A10e با تراشه ی اکسینوس و ۲ گیگابایت رم در گیک بنچ دیدن شدبررسی گلکسی M30

شاید دوست داشته باشید:

ویدئوی جدید هواوی میت ایکس خبر از معرفی قریب الوقوع آن می دهد

ریچارد یو، مدیرعامل هواوی امیدوار است که گوشی هوشمند تاشدنی ۲۶۰۰ دلاری میت ایکس بوسیله زودی و تا پایان ماه […]

راهنمای خرید گوشی هوشمند برای امور تجاری

احتمالا هنگام گشت و گذار درون اینترنت و بازار برای بیع یک گوشی هوشمند جدید دچار سردرگمی تو انتخاب شده […]

مایکروسافت لانچر با ویژگی های متاخر به روزرسانی شد

مایکروسافت به روزرسانی جدیدی برای مایکروسافت لانچر (Microsoft Launcher) منتشر کرد. جدیدترین بوسیله روزرسانی منتشرشده که اکنون دردسترس همه ی کاربران گوشی […]